Pamoka apie užklasinę veiklą gynybos pramonėje "Grožis yra žmogaus, o ne rankų sukurtas. Dievas yra pasaulio Kūrėjas." Tarptautinis vaikų kūrybos konkursas "Dievo pasaulio grožis" - pristatymas Dievo pasaulio grožio pristatymas sekmadieninė mokykla

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Travnikovas Fiodoras Dmitrijevičius Amžius: 10 metų. Tema: Dievo pasaulio grožis. Vaivorykštė. Savivaldybės švietimo įstaiga "Gimnazija Nr. 5", Jubileinai, Maskvos sritis Mokytoja: Egorova Maria Sergeevna

Dievo pasaulio grožis ir sudėtingumas R A D U G A

Mano vaivorykštė turi septynias spalvas... Raudona – mano meilė, o kankinimas – oranžinių žvakių spindesyje, Geltona – liūdnas išsiskyrimas, Žalia atneša man ramybę, Su ja pavasaris nusileidžia į žemę, Mėlynas kviečia mane skristi, Ir aš džiaugsmingai su juo sutinku. Mėlyna yra mano jūros spalva... Dabar ji šniokščia, dabar tyliai pursteli, Ir nakties sparnas nusileidžia - Violetinės žvaigždės šviečia... Septynios mano vaivorykštės spalvos, Septyni džiaugsmo ir suirutės atspalviai, Septynios dienos išgyventa savaitė Iki paskutinės minutės, atrodo! Mano vaivorykštė turi septynias spalvas...

Ugnies vaivorykštė yra vienas iš santykinai retų optinių efektų atmosferoje, išreiškiamas horizontalios vaivorykštės, esančios šviesių, aukštai išsidėsčiusių plunksninių debesų, fone

Miglota vaivorykštė yra platus, blizgus baltas lankas. Taip nuostabiai saulės šviesa lūžta ir išsisklaido labai mažais vandens lašeliais lengvo ryto rūke. Miglota vaivorykštė

Mėnulio vaivorykštė Naktį, kai yra mėnulis, šviesa per silpna, todėl sunku įžvelgti mėnulio vaivorykštės spalvas. Ji atrodo balta. Bet šioje nuotraukoje matosi spalvos. Mėnulio vaivorykštė (taip pat žinoma kaip naktinė vaivorykštė) yra mėnulio sukurta vaivorykštė. Mėnulio vaivorykštė yra blyškesnė nei įprasta. Taip yra todėl, kad Mėnulis atspindi mažiau šviesos nei Saulė.

Koks nuostabus grožis! Pakeliui pasirodė dažyti vartai! Negalite į juos įvažiuoti, į juos neįvažiuoti. Nupieštas rokeris kabėjo virš upės. Saulė įsakė: sustok, Septynių spalvų tiltas status! Debesis paslėpė saulės šviesą - Tiltas sugriuvo, o drožlių nebuvo. Kažkas pievoje pastatė įvairiaspalvius vartus. Tas meistras pabandė, paėmė dažų vartams, ne vienus, ne du, ne tris – septynis, tik pažiūrėk. Kaip vadinasi šie vartai? Ar galite juos nupiešti? Po lietaus kartais uždengia pusę dangaus. Atsiranda gražus, spalvingas lankas, tada ištirpsta Mįslės apie vaivorykštę

Vaivorykštė yra tiltas, jungiantis žemę ir dangų. Vaivorykštė yra vienas iš reiškinių, kurį sunku apibūdinti žodžiais. Tai nuostabus ir nepamirštamas stebuklas, kurį mums padovanojo Motina Gamta. Kokia graži mūsų Žemė! Mūsų pasaulyje yra tiek daug gražių ir unikalių dalykų! Pasistenkime pamatyti, pastebėti ir džiaugtis gamtos reiškiniais, kuriuos mums davė Dievas. Vasarą stengiuosi aplankyti močiutę į kaimą. Vieną dieną su berniukais nuėjome maudytis į ežerą. Staiga staiga prasidėjo vasaros lietus, o po kurio laiko išvydome vaivorykštę. Jis driekiasi per visą ežerą kaip didžiulis įvairiaspalvis tiltas. Mes visi šaukėme: „Hurray“! Vaivorykštė!". Nuo to, ką jie pamatė, kiekvieno siela tapo lengvesnė ir linksmesnė. Ir kartais susimąstau, iš ko kilo žodis „vaivorykštė“, tikriausiai iš žodžio „džiaugsmas“. Taigi šypsokimės ir džiaukimės gyvenimu, kurį mums davė Dievas. Dievo pasaulio grožis. Vaivorykštė.



























Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jeigu tu susidomėjai Šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Pamokos tikslas:

  • Supažindinti mokinius su religinio meno kūriniais.
  • Išsiaiškinkite stačiatikių sąvokų reikšmę pamokos tema.
  • Moksleivių estetinio „grožio“ suvokimo, kaip dvasinės reikšmės reiškinio, ugdymas.
  • Moralinę sąmonę formuoti krikščioniškų moralės sampratų pagrindu.
  • Norėdami lavinti mokinių kalbą, mokykite juos kalbėti ir samprotauti.
  • Skatinti savo nuomonės ir mąstymo ugdymą, tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai.
  • Ugdyti pagarbos jausmą stačiatikių kultūrai ir Rusijos žmonių dvasinėms vertybėms.

Įranga: kompiuteris, multimedijos projektorius, ekranas, L.L.Ševčenkos vadovėlis „Stačiatikių kultūra“, II studijų kursas (2 val.), individualūs lapai kūrybiniams darbams, spalvoti pieštukai.

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas.

2. Pranešimo tema:

Vaikinai, perskaitykite pamokos temą. ( 1 skaidrė)

Kaip manote, apie ką šiandien bus kalbama klasėje? Kokį grožį turėjo omenyje mūsų vadovėlio autorė, pateikdama mums šią temą?

(Atsakymai: gražios ikonos, šventyklos, katedros ir kt.)

(2, 3, 4 skaidrė)

Kas supa visus šiuos objektus? (vaikų atsakymai)

3. Darbas su nauja medžiaga.

Mokytojo istorija:

Mes gyvename namai, mūsų namas yra mūsų Šalis, o mūsų šalis yra dalis didelė, apvalus žemė. Mūsų žemėje daug miškų, aukštų kalnų ir gilių jūrų. Žemėje gyvena ne tik žmonės, šalia mūsų gyvena daug gyvūnų. Tai šunys, katės, triušiai, taip pat karvės, arkliai ir avys. Jūs gerai pažįstate šiuos gyvūnus. Tačiau yra ir laukinių gyvūnų, tikriausiai matėte ir kai kuriuos iš jų.

Be to, paukščiai gyvena žemėje. Žuvys gyvena vandenyje. Ir visa mūsų žemė yra padengta įvairiais augalais ir medžiais.

Graži mūsų žemė, ar ne? Bet ar žinote, kas sukūrė mūsų žemę, visą šį grožį? (Viešpatie)

Ką padarė Viešpats? Prisiminkime žiūrėdami į skaidres.

(6 skaidrė) Visas pasaulis kažkada buvo tamsoje. Tada nebuvo nei žolės, nei medžių, nei gražių gėlių, nei paukščių, net dangaus ir žemės, bet visa visata buvo tamsa ir chaosas. Buvo tik vienas Gailestingasis DIEVAS.

Jis norėjo, kad atsirastų ramybė, arba, kaip sakoma paprasčiau, šviesa. Pirmą dieną DIEVAS sukūrė šviesą. (7 skaidrė)

Ir tapo šviesa ir šviesa žemėje. Ir Viešpats padalijo šviesą ir tamsą. Ir Dievas pavadino šviesą diena ir tamsa naktimi.

Antrą dieną DIEVAS sukūrė dangaus skliautą. (8 skaidrė) Dievo žodžiui atsivėrė didžiulis mėlynas dangaus skliautas, kurį matai virš savęs eidamas.

(9 skaidrė) Trečią dieną Viešpats DIEVAS įsakė vandenį žemėje rinkti specialiose vietose. Kur nebuvo vandens, ten buvo sausa žemė, ant kurios iškilo dideli ir maži kalnai. Bet jei visur būtų plika žemė, jei niekur nematytum nė vieno žalio lapo, gėlės, nė vieno medžio, ką tu manai: ar tai būtų gražu? – Taip, tai būtų labai negražu ir nuobodu. O trečią dieną Gailestingasis Dievas tarė: tegul žemė augina žoleles, daržoves ir gėles. (10 skaidrė) Ir Jo įsakymu iš žemės išaugo švelnios žolelės, gražios gėlės, įvairūs krūmai ir medžiai.

Dabar galite suprasti, kad žemė tapo gražesnė ir linksmesnė, nei buvo iš pradžių.

Ketvirtąją dieną Dievas pasakė: „Tegul dangaus skliaute pasirodo šviesuliai, kurie apšviestų žemę ir pagal kuriuos žmonės galėtų atskirti dieną nuo nakties, skaičiuoti mėnesius ir metus bei pastebėti pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą“. Ir begalė šviesulių iškart suspindo dangaus skliaute. (11 skaidrė) Tarp daugelio šviesuolių du mums atrodo didesni už kitus. Kūrėjas įsakė, kad vienas iš jų šviestų dieną, o kitas naktį. (12 skaidrė)

Dabar žemėje buvo labai gražu. Apačioje žydėjo gėlės ir čiurleno upeliai. Viršuje dangumi sklandė debesys, o virš jų švietė didžiulė saulė. Tačiau žemėje niekada negyveno nė viena gyva būtybė. Nė vienas paukštis nėra skridęs ore. Ant gėlių nebuvo drugelių, ant lapų nebuvo lapuočių. Žeme neropojo nė vienas kirminas, o ežeruose ir upėse neplaukė nei viena žuvis. Todėl viskas buvo tylu ir apmirusi.

Štai penktą dieną Dievas tarė: „Tegul žuvys gyvena vandenyje, (13 skaidrė) ir paukščiai skrenda oru“. (14 skaidrė)

Šeštąją dieną Dievas sukūrė gyvūnus ir žemės žvėris – tuos, kurie negali gyventi vandenyje ir negali skristi. (15 skaidrė)

Taigi dabar buvo augalai ir gyvūnai. Tačiau pritrūko dar vieno kūrinio. Kaip manai, ko dar trūko? Kas buvo paskutinis dalykas Dievo kūryboje? (Žmonių dar nebuvo) (16 skaidrė)

Taigi per šešias dienas buvo sukurtas visas pasaulis. Ir kai DIEVAS dar kartą ištyrė viską, ką jis sukūrė, jis pamatė, kad viskas buvo gražu. (17 skaidrė)

Ar gali žmogus kurti grožį? (Taip)

(18 skaidrė)

Ortodoksų kultūroje toks grožis vadinamas MAN-MADE.

O grožis, kurį sukūrė Dievas, NEDARYTA RANKOMIS.

Atsiverskite vadovėlį p. 67, perskaitykite tekstą.

Klausimas: – Ką savo darbais šlovino stačiatikių meistrai? (Šventieji, angelai, Dievo Motina, Jėzus Kristus:...)

4. Fizinė mankšta su muzikiniu akompanimentu (P.I. Čaikovskis. Iš ciklo „Metų laikai“).

Darbas su knyga.

Pažvelkime į freskas.

Pažvelkime į iliustraciją vadovėlyje 68 psl. Perskaitykite pavadinimus po paveikslėliais.

Dabar išsiaiškinkime, kur koks įvykis vyksta?

Plakavimas yra viena žiauriausių, sunkiausių bausmių. Ne visi po jo išgyveno.

Barimas yra veiksmas, poelgis, sukeliantis grubų įžeidimą

tikslas pažeminti ar sugėdinti.

Kas atsitiko po Žengimo į kryžių? (Atsakymas: Jėzus mirė ant kryžiaus, įkišo jį į olą, bet 3 dieną jis prisikėlė)

Kokia šventė asocijuojasi su šiuo įvykiu ir ar ją švenčiame dabar? (Velykos)

Koks šios šventės grožis? (Skamba varpai, velykiniai pyragaičiai, kiaušiniai)

Ar visi mato grožį? (ne, tik tas, kuris tyra siela, kuris neturi neapykantos, pavydo: kuris turi gerą širdį)

6. Darbas su vadovėlio tekstu.

Paskaitykime V.I. Sukhomlinskio istoriją, kuri vadinasi „Žmogus su šilta širdimi“. Atidaryti naudojant. 70.

7. Perskaityto teksto konsolidavimas.

Atsakyk į klausimą:

Kodėl vienas žmogus rado grožį, o kitas ne?

Ar šiltos širdies žmogui buvo lengva prieiti prie gėlės pilkame akmenyje?

Kas padėjo? (Atkaklumas, atkaklumas, gera širdis:)

Mokytojas: - Daryk užduotis numeris 4. Pasirinkite žodžius, kurių reikšmė yra panaši:

Širdelė:..(šilta, maloni:.) O kas dar?

(23 skaidrė)

Širdis (šalta, abejinga:) Kas dar?

8. Dirbkite poromis.

Užduotis Nr.5.

Pagalvokite ir pasakykite: ar žmogaus sukurta gėlė yra religinio meno kūrinys? Paaiškinkite, kodėl taip manote?

(Atsakymai: jis atspindėjo Dievo pasaulio grožį, jis buvo krikščionis, jo siela buvo tyra, jis nepyko ant pasaulio:)

Ne tik puikūs žmonės gali būti žmonės su „šilta širdimi“. Kiekvienas iš mūsų gali padaryti ką nors gerai. Pvz.: mūsų klasėje yra vaikų, kurie puikiai dirba, sprendžia uždavinius, rašo poeziją, dainuoja, piešia.

9. Kūrybinis darbas. (25 skaidrė)

Kitas mūsų darbo etapas - piešti neįprastą gėlę.

10. Paskutinis pamokos etapas.

Koks yra ortodoksų pasaulio grožis?

Kas tau patiko šios dienos pamokoje?

11.Namų darbai

Atlikite užduotį Nr.1 ​​vadovėlio 69 puslapyje.

Tatjana Miganova
Atvira integruota pamoka apie dvasinę ir moralinę kryptį „Dievo pasaulio grožis“ parengiamojoje grupėje

Tikslas klases: pažadinti palūkanų vaikai juos supančiam pasauliui kaip dovana Dievo žmogus.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus su ortodoksų supratimu pasaulį kaip gerą ir gražų Dievo kūrinį.

Pritraukti vaikų dėmesį į juos supančių formų įvairovę ramybė, jos sandaros tikslingumas ir išmintis.

Įvadas į verbalinį meną, meninio suvokimo ir estetinio skonio ugdymas.

Vaikų kūrybiškumo ugdymas – gebėjimai reflektuoti savo darbuose pasaulio grožis.

Ugdykite dorovinį gerumo jausmą, rūpestingą požiūrį į aplinkos kūrybą ramybė.

Pamokos eiga.

Mes jums pasakysime šiandien, HELLO!

Tai reiškia, kad linkime visiems

Ir gėris, ir meilė, ir sveikata,

Kad būtų su kuo bendrauti.

Suteik džiaugsmo savo šeimai gyvenime,

Linkime visiems laimės pasaulyje!

Auklėtojas: Vaikai, apsidairykite aplinkui, pažiūrėkite pro langą. Ką mes matome?

Vaikai: Namai, gėlės, medžiai, dangus...

Auklėtojas: Įsivaizduokite save pievoje. Mėlynas dangus su baltais debesimis driekėsi aukštai virš mūsų kaip palapinė. O ant žemės – žalia žolė, nusėta nuostabiais žiedais. Kokias gėles žinai? Vaikai, gal kas žinote eilėraštį apie gėles?

"Gėlės"

Visa žemė didžiulė sodas:

Čia žolė glosto akį,

Čia yra medžiai, yra krūmai,

Ir, žinoma, gėlės.

Tarp žolynų girdisi žiogų čiulbėjimas, virš žiedų plevėsuoja kandys ir drugeliai, skraido užimtos bitės. Ir žemė atrodo didelė gražus kilimas. Bet čia mes miške. Pristatė? Ką ten galima pamatyti?

Vaikai: - Įvairūs medžiai, krūmai...

Kokius medžius pažįsti?

Auklėtojas: Ar žinai eilėraštį apie medžius?

"Apie medžius"

Beržai turi baltus stiebus

Kraštelis ant rankovių,

Ir Kalėdų eglutės turi maivymąsi

Vaikų sąrašas.

Auklėtojas: O gyvūnai?

Vaikų sąrašas.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta. Dabar įsivaizduokime, kad atsiduriame jūroje, tiksliau, po vandeniu, povandeniniame pasaulyje. Ką matysime po vandeniu, žinote?

„Jūros gyventojai“

IN gili jūra tu nardai -

Nieko ten nerasite!

Galėjai nesunkiai rasti

Medūzos, krevetės, krabai, žuvis.

Vaikai: Žuvis, medūzos, dumbliai...

Auklėtojas: Jūra labai Graži ir turi savo didžiulį ir turtingą povandeninį gyvų būtybių pasaulį.

Ir tada mes įlipome į lėktuvą.

FIZINĖ MINUTĖ.

Pažiūrėkite į lėktuvą danguje

Ir lėktuve yra pilotas

Mikliai valdo vairą

Ir skrenda tarp debesų

Po lėktuvu yra kalnas,

Arba tankus miškas, arba duobė,

Tada žmonės stebisi dangumi,

Tada kiškiai šoka ratu

Jei skrisime aukštai į dangų, pamatysime kalnus ir debesis. Ir ten mūsų laukia kažkas nepaprasto grožis. Viršuje šalta, o aukštuose kalnuose sniegas, o apačioje, kur šilčiau, vėl pamatysime daug gyvūnų, paukščių, gražūs medžiai.

Mus supantis pasaulis yra nuostabus. Viskas, ką šiandien pavadinome, yra gamta. O žmogus taip pat yra gamtos dalis.

„Stebuklai gyvena visur“

Pasaulis pilnas stebuklų

Ir vienas iš jų esame mes patys.

Iš kur visa tai atsirado? Ar tikrai viskas gali atsitikti taip?

Pagalvokime kartu. Ir mes net praleisime tai su jumis stebėjimas: Paimkite balto popieriaus lapą, paimkite pieštukus. Tu pieši, bet aš ne. Sėdžiu, apsidairau ir nieko nedarysiu. Pasakyk man, ar kas nors pasirodys mano lape?

Vaikai: Ne.

Auklėtojas: Ir kodėl?

Vaikai: O tu nieko nepadarei, nedirbai...

Auklėtojas: Bet mūsų piešiniai ir daugelis kitų dalykų, kuriuos daro žmonės, negali lygintis su nuostabia gamta! Pasaulis neatsirado savaime. Kažkas turėjo jį sukurti ir sukurti su didele meile. Ar kas nors iš jūsų žino, kas tai yra?

Vaikai: Dieve.

Auklėtojas: Taip. Dievas visa tai sukūrė. (Bet klausykite eilėraščio, tada tikrai galėsite atsakyti.)

"Kas sukūrė mūsų pasaulį?"

Viskas, kas yra šiame pasaulyje,

Mano gimtojoje planetoje

Po žeme, danguje:

Jūra, vėjas burėse,

Žmogus, laumžirgis,

Vilkas, kiškis ir ožka,

Katė, pelė ir dramblys,

Amarai, kurių net nesimato...

Ne – visko nesuskaičiuosi!

Viskas - viskas - viskas, kas egzistuoja -

Net akmenys pakelėse -

Viešpats, mūsų Dievas, sukūrė!

Čia mes ištarėme patį svarbiausią ir didžiausią žodį. Pasaulis yra Dievo kūrinys. Ir viskas, ką šiandien prisiminėme, buvo sukurta Dievo. Ir žmogus taip pat yra Dievo kūrinys. Dievas liepė žmogui laikytis grožis kas mus supa. Kaip, jūsų nuomone, žmogus turėtų santykiauti su gamta?

Vaikai atsako.

Auklėtojas: Taip, mes turime rūpintis savo Žeme. Palaikykite tvarką, būkite malonūs gyvūnams, rūpinkitės augalais. Nepamirškite, kad viską žemėje sukūrė Dievas. Visa gamta yra stebuklas!

Už mūsų lango gamtos sukurtas stebuklas. Gražios spalvos paėmė burtininkė rudenį. Taip pat su jumis galime sukurti mažus stebuklus. Siūlau padaryti nedidelę nuotrauką.

Vaikinai, kaip galime pavadinti savo nuotrauką? ( « Rudens spalvos» ).

Dievas yra meilė! Su meile, ramybe Jis padarė jį gražiu!

Publikacijos šia tema:

Pokalbis apie dvasinį ir moralinį ugdymą parengiamojoje grupėje „Mano miestas yra Nižnij Novgorodas“ Mano miestas Nižnij Novgorodas Iš Nižnij Novgorodo istorijos Mūsų miestas gana senas. Nižnij Novgorodą 1221 m. įkūrė didysis kunigaikštis.

Mūsų mieste Velikiye Luki vyko XIV tarptautinis vaikų dailės konkursas „Dievo pasaulio grožis“. Dalyvavo mūsų darželio vaikai.

FEMP tema: „Kelionė į matematikos šalį“ Tikslas: mokinių matematinių gebėjimų ugdymas. Tikslai: 1. Pataisykite rezultatą ribose.

Tiesioginės edukacinės veiklos apie dvasinį ir dorinį ugdymą santrauka „Žmogaus sielos grožis“ Tiesioginės edukacinės veiklos tema: „Žmogaus sielos grožis“ santrauka parengiamoji grupė.

Dvasinio ir dorovinio ugdymo pamoka parengiamojoje grupėje „Aplankyti didįjį menininką M. V. Nesterovą“ Menininkai vaikams ikimokyklinio amžiaus Dvasinio ir dorinio ugdymo pamoka parengiamosios grupės vaikams „Apsilankymas pas Didįjį.

Dvasinės ir moralinės krypties „Gimtasis žodis“ popamokinės veiklos programa 1 klasės mokiniams Savivaldybės biudžetas švietimo įstaiga « Pradinė mokykladarželis p. Pustoshi"" Šaturos savivaldybės rajonas Moskovskaya.

Pristatymas iš serijos „Šventoji Biblinė Senojo Testamento istorija“ apie Dievo sukurtą pasaulį ir žmogų pagal Vladivostoko ir Primorskio metropolito arkivyskupo Veniamino (Puškaro) vadovėlį (3,9 Mv, pptх).

Papildomi atsisiuntimo adresai:
Visus šios serijos pristatymus galima atsisiųsti arba perkelti į savo paskyras (tiek atskirai, tiek kaip archyvą) Yandex.Disk ir [email protected]

Kai kurių skaidrių nuskaitymai. Padidintas vaizdas atidaromas atskirame lange paspaudus paveikslėlį:

Pristatymo skaidrė po skaidrės turinys.

2 skaidrė. Jamesas Tissotas. pasaulio kūryba. Dievo sukurtas pasaulis ir žmogus
Genesis
Dievas yra Kūrėjas
Angeliškas pasaulis
Materialus pasaulis
3 skaidrė. Slinkite. Genesis. Ši knyga taip vadinama, nes ji mums pasakoja apie tai, kaip „viskas pradėjo būti, taip ir pradėjo būti“, t.y. kaip Dievas pavadino regimąjį pasaulį iš nebūties į buvimą.
4 skaidrė. Mozė rašo Pradžios knygą. Šios Šventosios knygos autorius yra didysis pranašas ir žydų tautos vadovas Mozė. Paslėptas tekstas: Šią knygą jis parašė siekdamas įamžinti pasaulio atsiradimo istoriją ir pirminius žmonijos likimus, kai žodinės tradicijos apie tai ėmė iškreipti ir net pamažu nykti.
5 skaidrė. Visas Pradžios knygos pasakojimas, kuriame yra 50 skyrių, galima suskirstyti į trys pagrindinis ir esminis dalys.
Pirmas(1-3 sk.) pasakoja apie pasaulio atsiradimą ir mūsų protėvių nuopuolį.
Antra(4-11 skyrių) pristato primityvios puolusios žmonijos istoriją, jos mirtį potvynio vandenyse, žmonijos po potvynio dauginimąsi ir išsiskirstymą visame pasaulyje.
Trečiajame(12-50 sk.) yra žydų tautos gyvenimo istorija.
6 skaidrė. Aivazovskis I.K. Pasaulio kūryba. Chaosas. Dievas yra pasaulio ir žmogaus Kūrėjas.
7 skaidrė. Gamtos fotografija. Grožis, harmonija, įvairovėPaslėptas tekstas: Pasaulis, vertinamas savo išoriniu grožiu ir vidine harmonija, yra nuostabus kūrinys, stebinantis savo dalių harmonija ir nuostabia formų įvairove.
8 skaidrė. Erdvės fotografija. „Erdvė“ – grožis, tvarka. Paslėptas tekstas: Net senovės graikų genijus, mąstydamas apie racionalią visatos sandarą, jai suteikė pavadinimą kosmosas, kuris reiškia grožį, tvarką.
9 skaidrė. Pasaulio pažinimas – Kūrėjo pažinimas. Paslėptas tekstas: tyrinėti didžiules kosmoso gelmes per teleskopus ir radijo teleskopus ir tuo pačiu skverbtis į elementariųjų dalelių pasaulį, šiuolaikinis mokslas ant visko, kas matoma, mato nematomo viršpasaulinio proto antspaudą.
10 skaidrė. Ikona „Trejybė“. Šv. Andrejus Rublevas, XV amžiaus pirmoji pusė. Pasaulio ir žmogaus Kūrėjas yra Dievas. Paslėptas tekstas: Šis antžeminis arba dieviškasis protas, kuris pasaulyje ir per pasaulį atsiskleidžia žmogui, Šventosios Biblijos liudijimu, yra ne tik šio pasaulio organizatorius, bet ir jo Kūrėjas.
11 skaidrė. Biblijos knyga. Šventoji Biblija pirmuosiuose puslapiuose mums atskleidžia šio regimo pasaulio atsiradimo paslaptį.
12 skaidrė. Aivazovskis I.K. pasaulio kūryba. Laikas yra materialaus pasaulio egzistavimo forma. „Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę“ (Pr 1, 1), sako kasdienis rašytojas Mozė. Paslėptas tekstas: Šie keli žodžiai išreiškia didžiulę tiesą, kad viskas, viskas, kas egzistuoja danguje ir žemėje, taigi ir pirmykštė materija, turi savo pradžią. Žodis „pradžioje“ rodo, kad pasaulis nėra amžinas, jis Dievo pašauktas iš nebūties į buvimą laike, tiksliau, su pačiu laiku. Iki pasaulio atsiradimo nebuvo laiko, nes laikas yra materialaus pasaulio egzistavimo forma.
13 skaidrė. Žemės nuotrauka iš kosmoso. Pasaulio atsiradimo priežastis yra Dievo valia. Paslėptas tekstas: Dievas yra natūrali visatos atsiradimo priežastis, ir be Jo niekas negalėjo įvykti. Pasaulis negalėjo atsirasti nei iš „atsitiktinumo“, nei iš „spontaniškos kartos“. Ji kilo iš laisvo visagalio Dievo valios apsisprendimo, nusiteikusio pašaukti pasaulį iš nebūties į laikiną buvimą.
14 skaidrė. Šis sprendimas išplaukė vien iš Kūrėjo meilės ir gerumo, siekiant suteikti kūriniui galimybę mėgautis šiomis didžiausiomis Jo Esybės savybėmis.
15 skaidrė. Gustavas Dore'as. Šviesos kūrimas. Pradžioje buvo Žodis, ir Žodis buvo pas Dievą, ir Žodis buvo Dievas(Jono 1:1). Ir taip „...Jis“, anot įkvėpto psalmininko, „pasakė, ir buvo įsakyta, ir viskas pasirodė“ (Ps 32,9). Paslėptas tekstas: Šventųjų Bažnyčios tėvų aiškinimu, kuriantis Dievo Žodis turi būti suprantamas kaip Antroji Šventosios Trejybės – Dievo Sūnaus, per kurią, evangelisto Jono Teologo žodžiais tariant, „visi Hipostazė“. dalykai... pradėjo būti, o be Jo nieko nepradėjo“ (Jn .1,3). Kadangi Pradžios knygos pirmojo skyriaus antroji eilutė kalba apie Šventosios Dvasios dalyvavimą kūryboje, galime manyti, kad Dievas veikė kuriant pasaulį kaip amžinoji Trejybė.
16 skaidrė.Pasaulis buvo sukurtas iš nieko . Paslėptas tekstas: Pasaulio sukūrimas iš nieko arba iš nebūties yra viena pagrindinių krikščioniškojo tikėjimo tiesų. Nors Biblijoje žodžio „iš nieko“ nėra, jis numanomas jau pirmuosiuose puslapiuose. Šį žodį pirmieji pradėjo vartoti šventieji Bažnyčios tėvai ir mokytojai, priešingai nei tuomet vyravo daugelio pagonių mąstytojų dualistinė pasaulėžiūra, kuri kartu su amžinuoju Dievu pripažino amžinai egzistuojančią materiją, iš kurios Dievas tada sukūrė įvairias formas. matomas pasaulis. Savo ruožtu pagonių išminčiai prieštaravo monistiniam šventųjų tėvų požiūriui ir sakė, kad iš nieko neįmanoma sukurti kažko. Šventasis Bazilijus Didysis, atsakydamas į jų prieštaravimą, paaiškino, kad Dievas sukūrė pasaulį ne iš nieko tiesiogine to žodžio prasme, o iš „savo jėgos“. Taigi žodį „iš nieko“ turime suprasti ta prasme, kuria jį vartojo šventieji tėvai. Kadangi Dievas nesikeičia, galima manyti, kad Jo Mintyse amžinai egzistavo pasaulio vaizdas. Kitaip tariant, pasaulio idėja visada egzistavo su Dievu, bet tada, gera Jo valia, ji laiku buvo įgyvendinta.
17 skaidrė. Dangaus galios (Kijevo Šv. Mykolo katedros auksiniu kupolu sienos paveikslo fragmentas). Angeliškas pasaulis.
18 skaidrė. Koliažas – žemė ir dangus. Dievas sukūrė du pasaulius: dangiškąjį ir žemiškąjį. Paslėptas tekstas: Biblija mums suteikia labai mažai informacijos apie dvasinį pasaulį. Iš visos Biblijos konteksto galima susidaryti tokį dvasinio arba angeliškojo pasaulio vaizdą.
19 skaidrė. Kunigas Aleksandras Egorovas. Dangaus jėgos. Angelų pasaulį Dievas sukūrė anksčiau už materialųjį pasaulį. Paslėptas tekstas: Pats Viešpats mums aiškiai apie tai pasakoja Jobo knygoje: „Kai buvo sukurtos žvaigždės, visi mano angelai šlovino mane dideliu balsu“ (Jobo 38:7).
20 skaidrė. Angelo piešinys. Angelai yra padarai mąstymas, noras, jausmas, kaip ir žmonės, bet bekūnis.
21 skaidrė. Gustavas Dore'as. Angeliška ekstravagancija („Prarastas rojus“). Angelų skaičius labai didelis.
22 skaidrė. Gustavas Dore'as. „Prarastas dangus“ Pagal savo tobulumą angelai nėra vienodi ir skirstomi į keletą laipsnių. Žemiausias iš angelų iš prigimties yra pranašesnis už gabiausią žmogų. Paslėptas tekstas: Dvasinio pasaulio likimai nuo mūsų paslėpti, tačiau vienas įvykis, mums žinomas iš Šventojo Rašto, šiek tiek atskleidžia šio pasaulio paslaptį.
23 skaidrė. Gustavas Dore'as. „Prarastas dangus“ Visi angelai buvo Dievo sukurti geri. Jie gyveno tiesioginėje bendrystėje su Dievu ir buvo palaimingoje būsenoje.
24 skaidrė. Gustavas Dore'as. „Prarastas dangus“ Ir taip vienas aukščiausių angelų, vardu Denitsa, didžiavosi savo tobulumu ir paliko paklusnumą Dievui...
↓ ...tapo piktuoju velniu (šmeižėju), šėtonu (priešu) ir nusinešė daug savo valdomų angelų.
25 skaidrė. Gustavas Dore'as. „Prarastas dangus“ Arkangelas Mykolas yra angelų vadovas, kuris liko ištikimas Dievui...
↓ ...numesti į pragarą visus piktus angelus, t.y. į vietą, kur nėra išganingosios Dievo malonės.
26 skaidrė. Gustavas Dore'as. „Prarastas dangus“ Taigi didžiulis išdidumas, nepraleidžiantis nė šešėlio nuolankumo ir neduodantis vietos atgailai, puolusiems angelams amžiams uždarė Dangaus karalystę...
↓ ...ir įmesk juos į pragaro bedugnę, kur amžinais dvasinės tamsos saitais jie stebimi Paskutiniojo teismo dieną.
27 skaidrė. Žemės nuotrauka iš kosmoso. Materialus pasaulis. Materialųjį pasaulį Dievas sukūrė per šešias kūrybos dienas arba kūrybiniai laikotarpiai. Paslėptas tekstas: Hebrajiškas žodis diena (yom) reiškia ne tik mūsų žemiškąją dieną, bet apskritai neapibrėžtą laikotarpį.
28 skaidrė. Čiurlionis M.K. pasaulio kūryba. Pirmasis kūrybinis dieviškasis aktas- pirmapradė materija. ↓ Iš pirminės materijos – ↓ visos būties formos.
29 skaidrė. Čiurlionis M.K. pasaulio kūryba. Originalios būklės Mozė naujai sukurtą materiją vadina:
žemė (Paslėptas tekstas: nes Žemės rutulys tada susidarė būtent iš šios pirminės materijos)
bedugnė (Paslėptas tekstas: nurodantis jo beribiškumą ir neaprėptį žmogaus akiai)
su vandeniu(Paslėptas tekstas: reiškia nestabilumą, judrumą, pirminės medžiagos retėjimą, palyginti su dabartinė būklė reikalas)
nematomas (Paslėptas tekstas: ta prasme, kad nėra tų specifinių ženklų ir savybių, su kuriomis materija atsirado vėliau, baigus kūrybinę veiklą ir su kuriomis ji stebima dabar)
neramus (Paslėptas tekstas: Ta prasme, kad nėra tų įstatymų, kurie taip išmintingai ir harmoningai sąlygojo jos gyvenimą vėliau („žemė buvo beformė ir tuščia“ (Pr 1.2))
30 skaidrė. Čiurlionis M.K. pasaulio kūryba. Virš pirmapradės materijos bedugnės buvo tamsa. Paslėptas tekstas: Šią kasdienybės rašytojo išraišką galima interpretuoti ta prasme, kad ji pirminė būsena pirmapradė materija yra neprieinama žmogaus žinioms. Ši medžiaga žmogaus sąmonei iškyla kaip „dugnė“, netyrinėjama nei „gylyje“, nei „plotyje“.
. « Ir Dievo Dvasia sklandė virš vandenų"(Gen.1,2). Paslėptas tekstas: Šiais žodžiais kasdienybės rašytojas išreiškia mintį, kad Trečioji Šventosios Trejybės hipostazė – Dievo Dvasia – paruošė šią pirmykštę substanciją tolesniems kūrybiniams dieviškiems veiksmams.
31 skaidrė. Aivazovskis I.K. pasaulio kūryba. Paslėptas tekstas: Ir iš šios paruoštos pirmykštės, bet dar nesutvarkytos substancijos vyksta tolimesnė kūryba, kuri vyko per šešias dienas, arba laikotarpius, kai visagalė Dievo ranka, pasak šventojo Išminties knygos rašytojo. Saliamono, sukuria pasaulį „iš neįsivaizduojamos substancijos“ (Išmintis 11, 18).

    Laiko organizavimas.

    Emocinė nuotaika suvokimui.

(Skamba rami muzika. Mokytojas skaito eilėraštį.)

Kaip šviečia dangus -

Aukštis ir grožis!

Ir garsiai šokinėja per dangų

Saulė kaip geltonas rutulys!

Naktį, kad nebūtų baisu,

Šviestuvai šviečia;

Ir stovi tarsi nustebęs,

Miškas savo žalia lapija...

Apie ką šis eilėraštis? (Apie aplinkinio pasaulio grožį.)

3. Žinių atnaujinimas.

Pokalbis apie mus supančio pasaulio grožį.

Kiek iš jūsų buvote miške? Kokių gražių dalykų ten pamatėte?

Kas buvo lauke? kas ten gražaus?

Kas buvo jūroje? kas ten gražaus? (Vaikų atsakymai.)

Žaidimo akimirka.

Užmerkite akis ir įsivaizduokite gražiausią dalyką mus supančiame pasaulyje. Papasakokite, ką pristatėte. (Vaikų atsakymai.)

Ar mus supantis pasaulis gražus? (Taip.) Pasigrožėkime jo grožiu.

Žiūrėkite skaidrių demonstraciją „Grožis išgelbės pasaulį“ su muzika.

4. Kūno kultūros minutė.

Saulė miega.

Saulė miega, o dangus miega.

(Sulenkti delnai prie kairiojo skruosto, prie dešiniojo skruosto.)

Net vėjas nekelia jokio triukšmo.

Anksti ryte pakilo saulė

(Jie pakėlė rankas aukštyn ir išsitiesė.)

Ji siuntė savo spindulius visiems.

(Ištiesiame rankas į šonus.)

Staiga papūtė vėjelis,

(Mes pakeliame rankas aukštyn.)

Dangus apsiniaukęs,

(Uždengė veidą rankomis.)

Ir purtė medžius.

(Kūno pasukimas į kairę - į dešinę.)

Lietus daužė stogus,

(Šoka į vietą.)

Lietus būgnai ant stogų,

(Plojame rankomis.)

Saulė leidžiasi vis žemiau.

(Pasilenkia į priekį.)

Taigi jis pasislėpė už debesų,

(Mes pritūpėme.)

Nematyti nei vieno spindulio.

(Jie atsistojo ir paslėpė rankas už nugaros.)

5. Motyvacija edukacinei veiklai.

(Lentoje yra iliustracijų, vaizduojančių gamtą ir žmogaus sukurtus daiktus.)

Padalinkite iliustracijas į dvi grupes. Kodėl jis buvo platinamas tokiu būdu? (Kai kuriose nuotraukose pavaizduoti žmogaus sukurti objektai, o kitose – gamta.)

Ar tau patinka tai, ką sukūrė žmogus? Ar tai gražu? (Taip.)

Ar gamta graži? (Taip.)

(Mokytojas iškelia du ženklus: "Grožis žmogaus sukurtas" Ir „Grožis ne rankomis“.)

Ką reiškia rankų darbo grožis? Ir ne rankų darbo? (Vaikų atsakymai.)

Kuriose nuotraukose pavaizduotas žmogaus sukurtas grožis? Ant kurių jis nėra pagamintas rankomis? Paaiškinkite.

Probleminis klausimas.

Iš kur atsirado visas šis stebuklingas grožis? Iš kur atsirado visas pasaulis? Iš kur visa gyvybė mūsų nuostabiojoje Žemėje? Kas sukūrė auksinę saulę, sidabrinį mėnulį, viliojančias žvaigždes, mėlynas jūras, sraunias upes, ramius ežerus, kalnų viršūnes? Ir ar tiesa, kad viskas pasaulyje susiformavo savaime? (Vaikai daro prielaidas.)

6. Darbas prie temos.

Mokytojo istorija.

Žinoma, viskas atsirado dėl priežasties. Ar gražus paveikslas gali pasidaryti pats? O gal namas gali pasistatyti pats? Kaip menininkas piešė paveikslą, rašytojas parašė knygą, statybininkas pastatė namą, taip mus supantis pasaulis turi turėti savo Kūrėją, Kūrėją. Šis Kūrėjas yra Dievas.

Dievas ne tik sukūrė visą Visatą. Jis pripildė ją gyvybės ir sukūrė nuostabią tvarką (harmoniją).

Žvaigždės harmoningai ir harmoningai juda tam tikrais keliais ir dėsniais viena aplinkui. Visi augalai ir gyvūnai paskirstomi žemėje pagal šią tvarką. O kas valgo, tas valgo.

Dievas viskam davė savo laiką, vietą ir tikslą. Tik žmogus gyvena visur žemėje ir viską valdo. Dievas jį apdovanojo protu, nemirtinga siela ir didele dovana – laisva valia rinktis tarp gėrio ir blogio. Todėl kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo reikalus, savo veiksmus, už savo gyvenimą.

7. Tęsiamas darbas.

Paveikslėlių „Dievo pasaulis“ spalvinimas arba piešimas tema „Dievo pasaulio grožis“ (ramiai muzikai). Darbų paroda.

Pokalbis apie žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu.

Pažiūrėkite, kokį gražų pasaulį Dievas mums sukūrė. O kas nulemia, koks bus šis pasaulis? (iš asmens)

8. Konsolidavimas.

Istorijos „Viskas tavo rankose“ skaitymas ir aptarimas.

Viskas tavo rankose...

Kadaise viename mieste gyveno didis išminčius. Jo išminties šlovė pasklido toli aplink jį Gimtasis miestas, žmonės iš toli atėjo pas jį patarimo.

Tačiau mieste buvo žmogus, kuris pavydėjo savo šlovės. Kartą jis atėjo į pievą, pagavo drugelį, pasodino jį tarp užrištų delnų ir pagalvojo: „Leisk man eiti pas išminčius ir paklausti: sakyk, o išmintingiausioji, kuris drugelis mano rankose – gyvas ar negyvas? Jei jis pasakys - miręs, aš atversiu delnus, drugelis išskris, jei sako - gyvas, aš užrišu delnus, ir drugelis mirs. Tada visi supras, kuris iš mūsų protingesnis“.

Taip viskas ir atsitiko. Pavydus vyras atėjo į miestą ir paklausė išminčius: „Pasakyk man, o išmintingiausia, kuris drugelis yra mano rankose - gyvas ar negyvas?

Tada išminčius, kuris buvo tikrai protingas žmogus, pasakė: „Viskas tavo rankose“.

Kaip supratote šią istoriją? (Vaikų atsakymai.)

9. Santrauka.

Noriu baigti mūsų pamoką eilėraščiu, kuriuo ją pradėjau. Ir jūs atsakote į eilėraštyje pateiktą klausimą.

Kaip šviečia dangus -

Aukštis ir grožis!

Ir garsiai šokinėja per dangų

Saulė kaip geltonas rutulys!

Naktį, kad nebūtų baisu,

Šviestuvai šviečia;

Ir stovi tarsi nustebęs,

Miškas savo žalia lapija.

Bet iš kur toks stebuklas?

Iš kur atsirado visas šis grožis? (Vaikų atsakymai.)

Tai Dievas tau ir man

Jis surengė atostogas žemėje.

Ir žavėdamasis šia dovana,

Būkime dėkingi Dievui.

Tas, kuris sukūrė nuostabų pasaulį,

Mūsų Tėve, Dangiškasis Tėve!

Kodėl Dievas yra mūsų dangiškasis Tėvas? (Vaikų atsakymai.)

10. Refleksija.

Kaip jaučiatės pamokos pabaigoje? Jei gerai, tai šypsokis, jei nelabai gerai, tai susirauk.