Pamokos santrauka kuriant paukščių lesyklėlės temą. Pamokos apie „paukščių lesyklėlės“ projektavimą jaunesniųjų grupėje santrauka. Didaktinis žaidimas „Kas yra maiše?

Jelena Aleksandrovna Bezmaternykh

Tikslas klases:

Išmokykite vaikus daryti tiektuvaižiemojantiems paukščiams iš popieriaus.

Ugdykite kūrybinę vaizduotę, meninį skonį, darbo tikslumą.

Įskiepyti vaikams gerus jausmus ir norą rūpintis plunksnuotais draugais.

Medžiaga: spalvotas popierius, paukščių paveikslėliai, trafaretai-šablonai tiektuvai, klijai, šepečiai, servetėlės.

Preliminarus darbas: mokomosios medžiagos parinkimas, eilėraščiai, darbas su tėvai: lesyklų projektavimas, ruošinys paukščių lesalas, knygų pasirinkimas parodai, projektuojant tiektuvą iš sulčių dėžutės su vaikais grupė.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, atėjo laikas mums maitinti kurkite rankdarbius ir laukite, kol apsilankys mūsų plunksnuoti draugai.

Pokalbis apie paukščius.

Prašau pasakyti paukščių, kurie lieka pas mus žiemoti, vardus (vaikų atsakymai)

Puiku, žiemotojai. Kokius žiemojančius paukščius žinai? (Vaikų atsakymai)

Teisingai.

Kas, jūsų nuomone, yra blogiau paukščiams: šaltis ar alkis? (Vaikų atsakymai)

Žinoma, alkis. Kas gali padėti paukščiams žiemą? (Vaikų atsakymai)

Teisingai, žmogau. Jūs ir aš galime padėti savo mažiesiems draugams. Kaip galime jiems padėti? (Vaikų atsakymai)

Mes pasidarykime lesyklėles. Ir aš turiu šį tiektuvas.

(Mokytojas parodo vaikams tiektuvas, pagamintas iš laužo medžiagų.)

Ir šiandien mes išmoksime, kaip tai padaryti popieriaus tiektuvas. Ant tavo lenteles paruošti popieriniai šablonai tiektuvai.

Auklėtojas: Aš tau parodysiu ir pasakysiu ką daryti, o tu kartosi paskui mane. Jei būsite atsargūs, jums pasiseks tiektuvai.

Auklėtojas: Bet į paukščiai neliko alkani, ką reikia pilti? (kukurūzai) Tai va, grūdelius darysi iš plastilino.

Ir štai pirmieji paukščiai atėjo į mūsų valgomąjį!

Auklėtojas:

Mes pagamino šėryklą.

Mes buvo atidarytas valgomasis.

Žvirblis, bukas - kaimynas,

Tai bus jūsų žiemos pietūs!

O dabar tu ir aš eisime pasivaikščioti ir pabūti lesyklėlės mūsų svetainėje kuris tu pagaminti su tėvais. Vaikai eina į svetainę ir pasikabina tiektuvai.

Žaidimas žaidžiamas:

Paukščiai šokinėja, skristi. (Mojuoja rankomis, imituoja paukščių skrydį)

Paukščiai šokinėja, dainuoti.

Tikėti-čivėti, čirpti-čivėti.

Paukščiai renka trupinius, (lenkiasi į priekį, pirštai suglausti)

Grūdai pešasi

Plunksnos nuvalytos (Pasuka kūną į kairę ir į dešinę)

Plunksnos nuvalytos

Snapai buvo nuvalyti, (Suka galvą į kairę ir į dešinę)

Jie sėdėjo ant tvoros. (Sėskite į savo vietas)

Auklėtojas: Šiandien tau puikiai sekėsi, padarė tiek daug gerų darbų!

Publikacijos šia tema:

GCD (klasių) apie skulptūrą santrauka „Paukščiai nuskrido prie lesyklos“ Tikslas: Ugdyti plastinės formos pojūtį, modeliuojant siužetą. Tikslai: 1) Toliau mokyti, kaip sukurti išraiškingą paukščio įvaizdį. 2).

"Paukštiena". Atviros pamokos apie dizainą vidurinėje grupėje santrauka Atviros projektavimo pamokos vidurinėje grupėje santrauka Tema: „Paukštiena“ Tikslai: 1. Toliau mokyti vaikus kurti pastatą.

Vidurinės grupės teminės pamokos „Pavasaris atėjo pas mus“ santrauka Teminės pamokos vidurinėje grupėje „Pas mus atėjo pavasaris“ santrauka Programos turinys: 1. Įtvirtinti žinias apie metų laikų kaitą, padėti.

Dizainas iš popieriaus „Dailininko kepurė“ Pamokos pastabos apie popieriaus dizainą vidurinėje grupėje Pamokos pastabos Tema: Dizainas.

Pamokos apie popierinę konstrukciją vidurinėje grupėje „Šunų veislynas“ santrauka Popierinės konstrukcijos pamokos SANTRAUKA Tema „Šunų veislynas“ vidurinėje grupėje Sudarė: Anna Ivanovna Gayazova.

Darželio vidurinėje grupėje, skirtoje sutrikusio intelekto vaikams, dizaino pamokos santrauka Tema: Stalo ir kėdės projektavimas iš geometrinių formų. Tikslas: išmokti klausytis žodinių nurodymų ir kurti iš geometrinių figūrų. Užduotys:.

Edukacinių užsiėmimų vyresniosios grupės vaikams santrauka tema: „Paukščių lesyklėlės“.

Rodionova Irina Viktorovna, lopšelio-darželio Nr. 169 „Miško pasaka“ auklėtoja ANO DO „Vaikystės planeta „Lada“, Toljatis
Apibūdinimas: Siūlau vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų tiesioginės edukacinės veiklos santrauką. Ši medžiaga bus naudinga darželio auklėtojams.
Tema: „Paukščių lesyklėlės“
Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikams susipažinti su žiemojančiais paukščiais ir gaminti lesyklas iš atliekų.
Užduotys:
Švietimas:
Formuoti vaikų supratimą apie žiemojančius paukščius: jų išvaizdą, mitybą, buveinės ypatumus žiemos sąlygomis.
Švietimas:
Skatinti domėjimosi gyvūnų pasauliu ugdymą. Išplėsti ir suaktyvinti vaikų kalbos rezervą.
Švietimas:
Ugdykite reagavimą, skatinkite norą rūpintis paukščiais.
Ugdymo sričių integravimas: pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida, fizinė raida.
Preliminarus darbas:
Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu;
Pokalbiai: „Smulkios zylės“, „Mūsų plunksniniai draugai“;
Grožinės literatūros skaitymas: M. Gorkis „Žvirblis“, S. Maršakas „Kur žvirblis pietavo?“, G. Skrebitskis „Pasirodė zylės“, V. Bianchi „Šalta, miške badas“, A. Jašina „ Žiemą lesinkite paukščius“.
Modeliavimas tema: „Mūsų plunksnuoti draugai“.
Mokytis patarlių apie paukščius.
Medžiaga ir įranga: A. Vivaldi albumo „Žiema“ garso įrašas, pristatymas „Žiemos miškas“, prezentacija „Žiemojantys paukščiai“, trijų spalvų lankai, paveikslėliai - diagramos diferencijuoti į migruojančius, žiemojančius ir klajoklius paukščius, pieštukai, žirklės, atliekos (dėžės) iš po sulčių, kefyro), siūlai.
GCD judėjimas:
1. Organizacinis punktas:
Grojamas A. Vivaldi albumo „Žiema“ garso įrašas (mokytoja įjungia pristatymą „Žiemos miškas“).

Pedagogas: -Ką įsivaizdavote, kai klausėtės muzikos?

2. Pokalbis tema:
1) probleminės situacijos sukūrimas: „Kodėl negirdi paukščių giedojimo?
Pedagogas: - Vaikinai, šiandien kviečiu jus į žiemos mišką. Pažvelk į medžius aplinkui: ant žalių eglių ir pušų letenų guli baltos sniego kepurės, o aplinkui tylu. nieko negirdžiu. Kodėl taip tyliai?
Paukščiai yra nuostabūs padarai.
-Pasakyk, prašau, kokie paukščiai miške gyvena žiemą?
– Kokie paukščiai gyvena šalia žmonių mieste?
-Kokie paukščiai pas mus atkeliauja prasidėjus žiemai?

3. Didaktinis žaidimas „Nesuklysk“
(Ant stalo išdėlioti trijų spalvų šepetėliai)
Pedagogas: - Paukščiai yra migruojantys, klajokliai ir žiemojantys.
Išdėstykite paukščius: mėlyname lankelyje - žiemojantys paukščiai, geltoname - migruojantys paukščiai, žaliame - klajokliai.

4. Didaktinis žaidimas „Atspėk kas?
Pedagogas: - Apie ką galite papasakoti?
- Gudrus, gudrus, išradingas... (varna)
-Geltona krūtinė, gudri...(zylė)
-Drąsus, atsparus... (žvirblis)
- Užsispyręs, margas... (mednis)
-Plėšrus, didžiagalvis, tylus...(pelėda)
-Raudonkrūtis, gyvas...(buliukas)
-Šviesus, linksmas, draugiškas...(vaškiniai)

5. Rebusas:
Pranešėjas:
-Rebusas berniukams: koks žiemojantis paukštis gali pamėgdžioti šuns lojimą, žmogaus juoką ir net ištarti atskirus žodžius.
3-P 4-O 1-B 6-A 1-B 2-O 5-H (varna)
-Rebusas mergaitėms: kuris paukštis turi savo dieną.
6-A 3-N 2-I 1-C 5-C 4-I (zylė)

6. Mįslės:
Pedagogas: - Atspėk mano mįsles:
1) Žiemą prieglobstį ras juodsparniai, raudonkrūčiai. Jis nebijo šalčio, su pirmuoju sniegu! (Buliuskas)
2) Koks paukštis nebijo šalčio, nors jo lizde visur sniegas? (Crossbill)
3) Valgau vabzdžius ir kirminus, neskrendau žiemoti. Po karnizu, pilku plunksnų paltu ir šaltyje esu herojus. (Žvirblis)
4) Kas dėvi ryškiai raudoną beretę ir juodą atlasinį švarką? Jis nežiūri į mane, jis vis beldžiasi, beldžiasi, beldžiasi! (mednis)
5) Šiaurės svečiai pešasi šermukšnių kekes, ar kuokštai ant galvų tokie elegantiški ir ryškūs? (Vaškiniai sparnai).
6) Dieną miega, naktį skrenda, miške gąsdina paukščius? (Pelėda)
-Kodėl paukščiai bijo pelėdos?
-Kas padeda pelėdai medžioti naktį?
7. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“:
Pedagogas: - Įvardykite, kas čia nereikalinga:
zylė, starkis, šarka, balandis;
genys, zylė, žvirblis, gaidys;
šarka, zylė, bukas, žvirblis;
žvirblis, zylė, varna, pelėda.

8. Patarlės:
Pedagogas: -Kokias patarles apie paukščius žinai?
„Lakštingala ir varna gyvena miške, bet dainuoja skirtingai“,
„Kur paukštis skrenda, jis pažįsta savo lizdą“
"Dideliam paukščiui reikia didelio lizdo"
"Kiekviena kregždė giria savo lizdą"
„Kiekvienas paukštis skrenda į savo pulką“.
9. Kūno kultūros minutė: Lauko žaidimas „Pelėda“ (2 k.).

10. Mokytojo pasakojimas tema: „Kas ką valgo“

Pedagogas: - Vaikinai, kaip galime padėti savo plunksnuotiems draugams?
-Pasakyk, ką paukščiai lesa vasarą? (vabzdžiai)
-O žiemą?
- Ar jiems sunku?
– Žinoma, paukščiams žiemą sunku. Ypač sunku rasti maisto sningant, pučiant pūgoms ir esant dideliems šalčiams. Tokiu oru paukščiai dažnai badauja ir net miršta iš bado, todėl artėja prie žmonių namų. Jūs ir aš turime padėti mūsų plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą.
Lesinti paukščius tinka įvairių augalų sėklos: kanapės, saulėgrąžos, melionai. moliūgas, arbūzas, daug piktžolių. Tačiau avižas ir soras pešasi tik žvirbliai ir žiobriai. Zylės labai mėgsta nesūdytų lašinių gabaliukus.
11. Pirštų gimnastika:
Pedagogas: - Vaikinai, mums reikia ištiesti pirštus.
Nusprendžiau suskaičiuoti varnas: (Vaikai pakaitomis mušė kumščiu į kumštį ir
Vienas du trys keturi Penki. delnas ant delno)
Šeši varna ant stulpo
Septyni yra varna ant trimito,
Ant plakato sėdėjo aštuoni,
Devyni varnas maitina...
Na, dešimt yra daw.
Štai skaičiavimo pabaiga! (Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

12. Statyba iš atliekų(sulčių dėžutės, kefyro dėžutės)

Pedagogas:
-Ant tavo stalo yra dėžės. Juos naudosime lesyklėlių gamybai.
- Kam skirti siūlai? (užrišti kilpą).
- Atsargiai elkitės su žirklėmis!
-Kodėl tau reikia išpjauti skylę? (kad paukščiai patektų į lesyklėlę).
12. Rezultatas:
Pedagogas:
-Šauniai padirbėta! Visi tai padarė. Pažiūrėkite, kiek yra tiektuvų. Dabar eisime pasivaikščioti ir pakabinsime lesyklėles.
Vaikščiodamas vaikas skaito T. Kulakovos eilėraštį „Lesinys“
Žiemą į mūsų kiemą atskrido paukščiai,
Paukščiai pradėjo su mumis kalbėtis.
Žvirblis čiulbėjo, ieškojo grūdų,
Kurkė varna, kuždėjo balandis,
Zylė spengė, o tauras švilpė,
Vaškinė šakelė taip pat padainavo dainą.
Mūsų vargšai paukščiai žiemą alkani,
Mažai grūdų, trupinių, sunku šerti.
Padarėme šėryklą.
Pritvirtintas prie beržo
Kad žiemojantys paukščiai lengviau išgyventų žiemą.

BDOU darželis "Kolobok"

Oryol regionas

P.Dolgoe

GCD santrauka vyresniojoje grupėje

„Paukščių lesyklų gamyba“

Sudarė: Anisimova Valentina Petrovna

Auklėtojas

2016 m

Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikams susipažinti su žiemojančiais paukščiais ir gaminti lesyklas iš atliekų.
Užduotys:
Švietimas:
Formuoti vaikų supratimą apie žiemojančius paukščius: jų išvaizdą, mitybą, buveinės ypatumus žiemos sąlygomis.
Švietimas:
Skatinti domėjimosi gyvūnų pasauliu ugdymą. Išplėsti ir suaktyvinti vaikų kalbos rezervą.
Švietimas:
Ugdykite reagavimą, skatinkite norą rūpintis paukščiais.
Ugdymo sričių integravimas: pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida, fizinė raida.
Preliminarus darbas:
Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu;
Pokalbiai: „Smulkios zylės“, „Mūsų plunksniniai draugai“;
Grožinės literatūros skaitymas: M. Gorkis „Žvirblis“, S. Maršakas „Kur žvirblis pietavo?“, G. Skrebitskis „Pasirodė zylės“, V. Bianchi „Šalta, miške badas“, A. Jašina „ Žiemą lesinkite paukščius“.
Modeliavimas tema: „Mūsų plunksnuoti draugai“.
Mokytis patarlių apie paukščius.
Medžiaga ir įranga:A. Vivaldi albumo „Žiema“ garso įrašas, pristatymas „Žiemos miškas“, prezentacija „Žiemojantys paukščiai“, trijų spalvų lankai, paveikslėliai - diagramos diferencijuoti į migruojančius, žiemojančius ir klajoklius paukščius, pieštukai, žirklės, atliekos (dėžės) iš po sulčių, kefyro), siūlai.
GCD judėjimas:
1. Organizacinis punktas:
Garso įrašas, kuriame skamba zylės kelmas.

Pedagogas: Nustatykite, kokius garsus girdite? Ką tau pasakė zylė?
2. Pokalbis tema:
1) probleminės situacijos sukūrimas: „Kodėl negirdi paukščių čiulbėjimo žiemą?
Pedagogas: - Vaikinai, šiandien kviečiu jus į žiemos mišką.

Peržiūrėkite pristatymą „Žiemos miškas“.

Pažvelk į medžius aplinkui: ant žalių eglių ir pušų letenų guli baltos sniego kepurės, o aplinkui tylu. nieko negirdžiu. Kodėl taip tyliai?
-Pasakyk, prašau, kokie paukščiai miške gyvena žiemą?
– Kokie paukščiai gyvena šalia žmonių mieste?
-Kokie paukščiai pas mus atkeliauja prasidėjus žiemai?
3. Didaktinis žaidimas „Nesuklysk“
(Ant stalo išdėlioti trijų spalvų lankeliai)
Pedagogas: Paukščiai yra migruojantys, klajokliai ir žiemojantys.
Išdėstykite paukščius: mėlyname lankelyje - žiemojantys paukščiai, geltoname - migruojantys paukščiai, žaliame - klajokliai.
4. Didaktinis žaidimas „Atspėk kas?
Pedagogas: - Apie ką galite pasakyti?
- Gudrus, gudrus, išradingas... (varna)
-Geltona krūtinė, gudri...(zylė)
-Drąsus, atsparus... (žvirblis)
- Užsispyręs, margas... (mednis)
-Plėšrus, didžiagalvis, tylus...(pelėda)
-Raudonkrūtis, gyvas...(buliukas)
-Šviesus, linksmas, draugiškas...(vaškiniai)
5. Mįslės:
Pedagogas: - Atspėk mano mįsles:
1) Žiemą prieglobstį ras juodsparniai, raudonkrūčiai. Jis nebijo šalčio, su pirmuoju sniegu! (Buliuskas)
2) Koks paukštis nebijo šalčio, nors jo lizde visur sniegas? (Crossbill)
3) Valgau vabzdžius ir kirminus, neskrendau žiemoti. Po karnizu, pilku plunksnų paltu ir šaltyje esu herojus. (Žvirblis)
4) Kas dėvi ryškiai raudoną beretę ir juodą atlasinį švarką? Jis nežiūri į mane, jis vis beldžiasi, beldžiasi, beldžiasi! (mednis)
5) Šiaurės svečiai pešasi šermukšnių kekes, ar kuokštai ant galvų tokie elegantiški ir ryškūs? (Vaškiniai sparnai).
6) Dieną miega, naktį skrenda, miške gąsdina paukščius? (Pelėda)
-Kodėl paukščiai bijo pelėdos?
-Kas padeda pelėdai medžioti naktį?
6. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“:
Pedagogas: - Įvardykite, kas čia nereikalinga:
zylė, starkis, šarka, balandis;
genys, zylė, žvirblis, gaidys;
šarka, zylė, bukas, žvirblis;
žvirblis, zylė, varna, pelėda.
7. Patarlės:
Pedagogas: -Kokias patarles apie paukščius žinai?
„Lakštingala ir varna gyvena miške, bet dainuoja skirtingai“,
„Kur paukštis skrenda, jis pažįsta savo lizdą“
"Dideliam paukščiui reikia didelio lizdo"
"Kiekviena kregždė giria savo lizdą"
„Kiekvienas paukštis skrenda į savo pulką“.
8. Kūno kultūros minutė:Lauko žaidimas „Pelėda“ (2 k.).

9. Mokytojo pasakojimas tema: „Kas ką valgo“
Pedagogas: - Vaikinai, kaip galime padėti savo plunksnuotiems draugams?
-Pasakyk, ką paukščiai lesa vasarą? (vabzdžiai)
-O žiemą?
- Ar jiems sunku?
– Žinoma, paukščiams žiemą sunku. Ypač sunku rasti maisto sningant, pučiant pūgoms ir esant dideliems šalčiams. Tokiu oru paukščiai dažnai badauja ir net miršta iš bado, todėl artėja prie žmonių namų. Jūs ir aš turime padėti mūsų plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą.
Lesinti paukščius tinka įvairių augalų sėklos: kanapės, saulėgrąžos, melionai. moliūgas, arbūzas, daug piktžolių. Tačiau avižas ir soras pešasi tik žvirbliai ir žiobriai. Zylės labai mėgsta nesūdytų lašinių gabaliukus.

10. Statyba iš atliekų(sulčių dėžutės, kefyro dėžutės)

Vaikai svarsto ir siūlo lesyklėlių gamybos būdus.


Pedagogas:
-Ant tavo stalo yra dėžės. Juos naudosime lesyklėlių gamybai.
- Kam skirti siūlai? (užrišti kilpą).
-Kodėl tau reikia išpjauti skylę? (kad paukščiai patektų į lesyklėlę).

11.Saugos priemonių kartojimas dirbant su žirklėmis.

12. Lesyklų gamyba.

13. Pirštų gimnastika:
Pedagogas: - Vaikinai, mums reikia ištiesti pirštus.
Nusprendžiau suskaičiuoti varnas: (Vaikai pakaitomis mušė kumščiu į kumštį ir
Vienas du trys keturi Penki. delnas ant delno)
Šeši varna ant stulpo
Septyni yra varna ant trimito,
Ant plakato sėdėjo aštuoni,
Devyni varnas maitina...
Na, dešimt yra daw.
Štai skaičiavimo pabaiga! (Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus) 14. Rezultatas:
Pedagogas: -Šauniai padirbėta! Visi tai padarė. Pažiūrėkite, kiek yra tiektuvų. Dabar eisime pasivaikščioti ir pakabinsime lesyklėles.
Vaikščiodamas vaikas skaito T. Kulakovos eilėraštį „Lesinys“
Žiemą į mūsų kiemą atskrido paukščiai,
Paukščiai pradėjo su mumis kalbėtis.
Žvirblis čiulbėjo, ieškojo grūdų,
Kurkė varna, kuždėjo balandis,
Zylė spengė, o tauras švilpė,
Vaškas ant šakos taip pat dainavo dainą.
Mūsų vargšai paukščiai žiemą alkani,
Mažai grūdų, trupinių, sunku šerti. Padarėme šėryklą. Jie pritvirtino prie beržo.



Pamokų užrašai apie popieriaus konstrukciją.
Tema: „Lesyklėlė“.
Tikslas: išmokyti vaikus konstruoti popieriaus tiektuvą. Stiprinti gebėjimą dirbti su žirklėmis ir popieriumi. Ugdykite kūrybiškumą.
Metodinės technikos: Pokalbis klausimais, albumo „Žiemojantys paukščiai“ peržiūra.
Įranga: Albumas, popierius, žirklės, klijai.
Pamokos eiga:
1.Organizacinis momentas.
Pokalbis su vaikais aktualiais klausimais.
Koks dabar metų laikas?
Būtent žiema. Atėjus šaltiems orams daugelis paukščių skrenda į pietus.
Paukščiai, kurie lieka žiemoti, vadinami žiemotojais. Kokius žiemojančius paukščius žinai?
Zylė, bukas, žvirblis, straublys, varna, genys.
Mokytoja parodo albumą „Žiemojantys paukščiai“, siekdama įtvirtinti vaikų žinias apie žiemojančius paukščius. Mokytoja rodo vaikams siužetinių paveikslų seriją „Paukščiai prie lesyklos“.
Teisingai. Žiemą paukščiams sunku. Nors tankios plunksnos gelbsti juos nuo stipraus šalčio, jos dažnai būna labai alkanos. Todėl žiemą paukščius reikia šerti. Norėdami tai padaryti, žmonės pakabina lesyklas ant medžių ir pila į jas maistą.
Šiandien jūs, vaikinai, gaminsime lesyklėles paukščiams.
Mokytojo paaiškinimas ir demonstravimas lesyklėlės gaminimo.
Mokytojas parodo gatavą lesyklėlę ir paaiškina vaikams, kaip ji naudojama.
Vaikai atidžiai apžiūri amatą. Mokytojas padeda nustatyti dugno (kvadrato) ir šonų (stačiakampio) formą. Tada jis atkreipia vaikų dėmesį į kvadratą su pjūviais (padaryta iš anksto). Jis sulanksto jį taip, kad susidarytų dėžutė – tai bus mūsų lesyklėlė. Jis prašo vaikų žiūrėti, kada jis lėtai išskleidžia dėžutę, kur yra apačia, o kur – šonai ant rašto. (Raštas prisegtas prie lentos.) Paprašykite vaikų ant rašto surasti lesyklėlės dugną. Vaikas pašauktas prie lentos ir parodo dugną. Tada mokytojas prie dugno priklijuoja spalvotą kvadratą. Kitas vaikas parodo lesyklėlės šonus, o mokytojas seka paskui jį klijuodamas ant jų skirtingos spalvos stačiakampius. Jis paaiškina, kad likę balti kvadratėliai reikalingi norint iš rašto suklijuoti tiektuvą.
Demonstruodamas veiksmus, mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad pjūviai turi būti daromi tiksliai išilgai linijos, paaiškina ir parodo, kaip tepti klijus – tik išorinius kvadratus.
4. Fizinis pratimas ,,BULIUKAI“. Kalbos tempo ir ritmo darbas, kalbos derinimas su judesiu.
Štai ant šakų, žiūrėk,
Buliai raudonais marškinėliais. Pūkavo plunksnas
Maudymasis saulėje.
Jie pasuka galvas,
Jie nori išskristi.
Šauk! Šauk! Skriskime!
(4 rankų plojimai šonuose ir 4 galvos pakreipimai vienoje linijoje.)
(Už pirmąjį kiekvienos eilutės žodį – dažnas rankų paspaudimas, už antrą – vienas plojimas šonais.)
(2 galvos pasukimai kiekvienai linijai.)
(Vaikai išsiskirsto po grupę, plasnodami rankomis kaip sparnais.)
5.Užduoties atlikimas vaikams.
6.Vaikų darbų analizė.
Naujas valgomasis
Padarėme šėryklą
Atidarėme valgyklą.
Žvirblis, kaimynas tauras,
Žiemą jums bus pietūs.
Apsilankykite pirmą savaitės dieną
Pas mus atskrido zylės.
O antradienį, žiūrėk,
Atskrido buliai.
Trečiadienį buvo trys varnos
Nelaukėme jų pietų.
O ketvirtadienį iš viso pasaulio -
Godžių žvirblių pulkas.
Penktadienį mūsų valgomajame
Balandė mėgavosi koše.
O šeštadienį pyragui
Atskrido septyni keturiasdešimt.
Sekmadienį, sekmadienį
Pas mus atvyko pavasario svečias -
Varnėnas keliautojas...
Tai dainos pabaiga.
7.Pamokos rezultatas.


Prikabinti failai

Auklėtojas. Gaminsime lesyklėlę paukščiams. Tam mums reikės šių elementų (rodo): tuščios pieno dėžutės, 5 litrų plastikinis butelis. Turime juose padaryti langus, į kuriuos paukščiai žiūrėtų, kad nuskintų grūdus. Taip pat maišuose reikia padaryti skylutes, per kurias bus sriegiami virvės, reikalingos lesyklėlėms pakabinti ant medžių.

Mokytojas iš turimų medžiagų gamina lesyklėles. Vaikai padeda mokytojui: pieštuku pieškite apskritimus, žymėdami langus, sulenkdami nupjautas dalis, prilaikykite virveles, perverkite jas per skylutes, išmeskite šiukšles.


Kūno kultūros minutė

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien mes žaisime taip. Jūs būsite žvirbliukai, o aš būsiu tavo žvirblio mama. (Mokytojas užsideda žvirblio kaukę.)

Motina Žvirblis Mes pradedame šiandien

Skambina savo vaikams: Mokomės skraidyti.

„Ateikite pas mane, mano žvirbliukai, greitai sustokite ratu

Skriskite greitai! Ir mes pradėsime“.

Formavimasis ratu. Ėjimas ratu būdingais rankų judesiais- "plasnojantys sparnai" „Motina Žvirblis“ rodo judėjimą, o tada pasitraukia „prižiūrėti vaikų“. Kol „žvirblis“ žiūri, vaikai vaikšto ratu.

Auklėtojas. Žvirblis užmigo, ir tiek žvirbliams reikia. Jie išskleidė sparnus ir nuskrido į visas puses. Visoje salėje skraido žvirbliai. (Bėga į visas puses.)

„Žvirblis“ atsibunda:

„Chick-chick, chick-tweet, kas tai per triukšmas? Koks riksmas? Paskubėk sustokite į ratą ir išmokite skraidyti iš naujo! Vaikai sustoja ratu ir žaidimas kartojamas. Mokytojas vėl apsimeta, kad užmiega, vaikai išsisklaido į visas puses, tada „žvirblis“ pabunda.

„Aš užmigau tik minutę,

Žvirbliai tikrai išdyko.

Nuo šiol jus griežtai stebėsiu,

Kad užaugtumėte klusnūs žvirbliai“.

Grūdų palyginimas.

Auklėtojas. Dabar mūsų tiektuvai yra paruošti. Dabar į juos reikia suberti grūdus. Pažiūrėkime, kokių grūdų paukščiai labiausiai mėgsta pešioti. Dėžutėse turiu įvairių grūdų: sorų (arba sorų), žirnių, saulėgrąžų, grikių. (Kviečia vaikus paliesti grūdus.) Kokie grūdai mažiausi? Kurie yra didžiausi? Rodyti. (Vaikai atlieka užduotį.) Mūsų darželyje svetainėje galime sutikti šiuos paukščius. (Prie flanelgrafo pritvirtina žvirblio, zylės, varnos, šarkos figūrėles.) Parodykite ir pavadinkite didelius paukščius. (Vaikai atlieka užduotį.) Parodykite ir pavadinkite mažus paukščius. (Vaikai atlieka užduotį.) Kaip manote, kokius grūdus mielai peš žvirbliai ir zylės? (Mažieji.) O kas gaus žirnius ir sėklas? (Šarka ir varna.)

4. Didaktinis žaidimas „Kas yra maiše?

Į vieną maišelį pilamos soros, į antrą – žirniai.

Mokytojas kviečia vaikus liesdami nustatyti, kokie grūdai pilami į maišelį: žirniai ar soros.

Atspindys.

Auklėtojas. Dabar supilkime grūdus į savo lesyklėles. (Vaikai atlieka užduotį.) O dabar lesyklas reikia pakabinti ant medžių, kad paukščiai galėtų skaniai papietauti. Taip su mūsų pagalba jie galės išgyventi žiemą.

Lesinkite paukščius žiemą!

Tegul ateina iš visur

Jie plūstels pas tave kaip į namus,

Pulkai verandoje.


ŽIEMOS PRAMOGOS TĖVELIAMS IR VAIKAMS. NUOTRAUKOS „ŽIEMOS LINKSMĖS“ NAGRINĖJIMAS

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimai, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, produktyvus, grožinės literatūros suvokimas.

Tikslai: patikslinti idėjas apie žiemos žaidimus, išmokyti žiūrėti į siužetą, atsakyti į klausimus apie vaizdą, atkurti konkrečius veiksmus judesiais, palydėti juos kalba; ugdyti klausos suvokimą, gebėjimus koreliuoti vaizdinius vaizdus su girdimaisiais; suaktyvinkite žodyną tema „Žiema“.

Planuojami rezultatai: su susidomėjimu klausosi mokytojos pasakojimo apie žiemą, yra aktyvus atliekant nesudėtingus šokio judesius pagal T. Lomovos muziką „Snaigės“, dalyvauja didaktiniame žaidime „Parodyk ir vardu“, suaugusiojo pageidavimu gali pasikalbėti. apie tai, kas pavaizduota siužete „Žiemos linksmybės“.

Medžiagos ir įranga: dalykinis paveikslas „Žiemos linksmybės“, maži vatos gabaliukai, snaigės, sniego senio, rogių, žieminės kepurės, šaliko paveikslėliai.

Laiko organizavimas.

Mokytoja nuveda vaikus prie lango ir skaito eilėraštį.

Auklėtojas. Sniego gniūžtė tyliai krenta ant proskynos, ant pievos; Snaigės apsigyveno – balti pūkai.